Еразмус + долазна мобилност особља

У оквиру програма Еразмус +, мобилност особља, Педагошки факултет у Сомбору посетило је двоје колега са Фатих Султан Мехмет Вакиф Универзитета у Истанбулу. Колеге из Турске, Сахин Арслан и Махмут Коцер, су од 27. новембра до 2. децембра боравили на Универзитету у Новом Саду, где су се упознали са  радом колега укључених у Међународну сарадњу, као и процесом рада у Студентској служби Педагошког факултета.

Гости на својим матичним институцијама (Факултет за исламске студије и Ректорат) обављају послове особља задужених за студентска питања. Током посете размењена су искустава везана за функционисање сарадње између наших институција, разматрале су се могућности продубљивања академских и културних спона, дискутовало се о дигиталним платформама које се користе у студентским службама као и о административној инфраструктури која је на услузи студентима на обе институције. Гости су обишли зграду Факултета и упознали се са  образовном делатношћу која се негује на Педагошком факултету у Сомбору.