Одбрана докторске дисертације кандидаткиње Сање Балаћ

У Спомен соби Норме и Препарандије на Педагошком факултету у Сомбору, у среду 4. октобра 2023. године, студенткиња Докторских студија методике разредне наставе (Докторске студије методике разредне наставе природе) и асистенткиња на Катедри за природне науке и менаџмент у образовању, Сања Балаћ, одбранила је докторску дисертација под називом „Ефекти примене истраживачки обликованог наставног модела на ученичка постигнућа о топлотним феноменима у почетној настави природних наука“.

У циљу методичког унапређења почетног природно-научног образовања креиран је и експериментално потврђен истраживачки обликован наставни модел, који би могао наћи своју ширу примену и у наставној пракси, чиме дисертација значајно доприноси како теоријском, тако и методичком унапређењу наставе Природе и друштва у Републици Србији. Докторска дисертација урађена је под менторством проф. др Марије Бошњак Степановић, а осим ње комисију су чинили и проф. др Данијела Пертовић Граовац (Педагошки факултет у Сомбору, Универзитет у Новом Саду) као председница, и чланови проф. др Станко Цвјетићанин (Педагошки факултет у Сомбору, Универзитет у Новом Саду), проф. др Ивана Богдановић (Природно-математички факултет, Универзитет у Новом Саду), проф. др Ирена Голубовић Илић (Факултет педагошких наука Универзитета у Крагујевцу, Јагодина) и доц. др Дејан Ђорђић (Педагошки факултет у Сомбору, Универзитет у Новом Саду). То је, уједно, трећа дисертација одбрањена на нашем Факултету од почетка реализације докторских студија.

1 S. Balać ODD

2 S. Balać ODD