Награда за младог научника Данубиус

Аустријско савезно министарство за образовање, науку и истраживање и Институт за Дунавски регион и Централну Европу су 2011. године установили награду Данубиус, са намером да одају признање личностима са изузетним достигнућима у научној активности и резултатима у Дунавском региону. Награду ће примити 14 младих научника – једна награда за сваку земљу која је део Стратегије ЕУ за Дунавски регион [Аустрија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Хрватска, Чешка, Немачка, Мађарска, Молдавија, Црна Гора, Србија, Словачка, Словенија, Румунија и Украјина].

Награда има за циљ да истакне научни рад и таленат младих истраживача и повећа видљивост научне заједнице у региону.

Висина награде је 1.350 евра за сваког добитника.

Више информација налази се на сајту Универзитета: LINK

Универзитет у Новом Саду номинује кандидате за даље самостално подношење пријаве према финансијеру и припрема писмо препоруке које чини неопходни део пријавне документације.

Документација за номинацију од стране Универзитета у Новом Саду се доставља на електронску адресу: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.