Основне академске студије

Мастер студије

Докторске студије

STEAM + X радионицa Соларни систем из угла проширене стварности

У циљу промовисања науке и интеграције саврмених приступа у образовању тим са Педагошког факултета у Сомбору је 10. маја 2024. године у основној школи Доситеј Обрадовић у Сомбору одржао STEAM + X  радионицу на тему Соларни систем из угла проширене стварности.

Кроз сарадњу са учитељицом Мирјаном Лазиницом ученици IV разреда учествовали су у активностима истраживања соларног система кроз АР апликације. Hands-on експерименте, као и разноврсне стваралачке и ликовне активности које су укључивале интеграцију науке (С), технологије (Т), инжењерства (Е), уметности (А), математике (М), страног језика и књижевности (X).

Радионицу су припремиле и организовале доц. др Мирјана Маричић и Светлана Остојић са тимом студената ИВ године основних студија, који су чинили: Марко Буила, Јована Иванчев, Гордана Јованов, Вукашин Зелић, Милица Чабрило и Невена Дринић.

Slika 1

Slika 2