Дидактичка изложба студената II и IV године

У организацији Катедре за методику музичке и ликовне културе и физичког васпитања, као и Центра за дидактичко-методичка истраживања, у холу Педагошког факултета постављена је дидактичка изложба.

Дидактичке изложбе имају значајну улогу у подстицању савремених схватања у ликовној педагогији, пружају могућност за размену знања и идеја, те делују афирмативно на стручно усавршавање васпитача, учитеља и наставника.

Материјал приказан на овој изложби настао је у оквиру предмета Основе визуелних уметности, Методике наставе ликовне културе 1 и 2 и Методике ликовне културе 1 и 2.

Студенти су кроз самосталан практичан рад изучавали различите проблеме из домена технологије ликовних техника и материјала, теорије форме и принципа компоновања, историје уметности, ликовне педагогије и методике ликовног васпитања и образовања.

Организаторке изложбе: доц. Милица Војводић Савић и асс. Радмила Зечевић

Изложба ће бити отворена за посетиоце до 24. маја 2023. године.