Одржана радионица о Википедији

У уторак и среду, 29. и 30. новембра, библиотекари из Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“ одржали су студентима библиотекарства предавање и радионицу на тему Википедија: писање и уређивање чланака на Википедији на српском језику. Предавање је одржала Оја Кринуловић, дипломирани библиотекар саветник, а заједно са њом радионицу су одржали Миле Стијеповић, дипломирани библиотекар саветник и Игор Живановић, виши дипломирани библиотекар.

Предавање и радионица су у оквиру пројекта ,,Вики библиотекар“, који је акредитиван од стране Народне библиотеке Србије, а представља сарадњу Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“ у Београду и Викимедије Србије. Циљ пројекта је да обучи како библиотекаре, тако и студенте библиотекарства да пишу и уређују чланке на Википедији на српском језику, и да чланци који се нађу на Википедији садрже валидне референце.

IMG 20221129 114356

IMG 20221129 114445