Свечано промовисани нови доктори наука и доктори уметности

Мартовске промоције доктора наука одржане су у Ректорату Универзитета од 28. до 30. марта 2022. године. Том приликом свечано је промовисано 83 нових доктора наука и 4 доктора уметности са Факултета техничких наука, Филозофског факултета, Педагошког факултета у Сомбору, Природно-математичког факултета, Технолошког факултета Нови Сад, Економског факултета у Суботици, Грађевинског факултета Суботица и Медицинског факултета Нови Сад. Нове докторе наука и докторе уметности промовисао је ректор Универзитета проф. др Дејан Мадић.

Првог дана свечаности, промовисани су нови доктори наука и доктори уметности који су докторске дисертације, односно докторске уметничке пројекте, одбранили на Факултету техничких наука (27 доктора наука и три доктора уметности) и Филозофском факултету (два доктора наука). Након уводног обраћања ректора Мадића, присутнима су се обратили проф. др Миливој Алановић, продекан Филозофског факултета и проф. др Дарко Стефановић, продекан Факултета техничких наука.

Наредног дана, свечано су уручене дипломе новим докторима наука и докторима уметности са Факултета техничких наука (9 доктора наука и један доктор уметности), Педагошког факултета у Сомбору (2 доктора наука), Природно-математичког факултета (4) и Технолошког факултета (12). Поред ректора Мадића, присутне су том приликом поздравили деканица Технолошког факултета проф. др Биљана Пајин и продекани проф. др Борис Думнић са Факултета техничких наука, проф. др Татјана Пивац са Природно-математичког факултета и проф. др Сања Елез са Педагошког факултета у Сомбору.

Последњег дана мартовских промоција, промовисани су нови доктори наука са Економског факултета у Суботици (19), Грађевинског факултета Суботица (2) и Медицинског факултета Нови Сад (8). У уводном делу скупа, присутне су поздравили ректор Универзитета проф. др Дејан Мадић, као и представници факултета, проф. др Снежана Бркић, декан Медицинског факултета Нови Сад, проф. др Небојша Гвозденовић, декан Економског факултета у Суботици и проф. др Мартина Војнић-Пурчар, продекан Грађевинског факултета у Суботици.

У музичком делу програма, који је приређен у сарадњи са Академским културно-уметничким друштвом Универзитета у Новом Саду „Соња Маринковић“, наступио је талентовани млади пијаниста Игор Далагија, студент прве године клавира на Академији уметности Нови Сад Универзитета у Новом Саду, у класи редовне професорке Рите Кинке Радуловић, извођењем композиција Feux de artifice и La puerta del vino Клода Дебисија.