Посета библиотекарке са Факултета за одгојне и образовне знаности Свеучилишта Јосипа Јурја Штросмајера из Осијека

У периоду од 4. до 8. јула 2022. године Педагошки факултет у Сомбору посетила је библиотекарка Љубица Недић. Она је дошла у посету у оквиру  Erasmus + KA103 програма који, поред студентских размена, омогућава мобилност наставног и ненаставног особља између партнерских институција. У оквиру категорије долазна мобилност, она је са Факултета за одгојне и образовне знаности, Свеучилишта Јосипа Јурја Штросмајера из Осијека била на размени у трајању од недељу дана као ненаставно особље.

Гошћу је примио проф. др Михаел Антоловић, продекан за науку и међународну сарадњу. Током састанка договорено је да се сарадња са Факултетом за одгојне и образовне знаности формализује потписивањем уговора о сарадњи, што би требало да се реализује током октобра ове године. У оквиру посете, Љубица Недић се упознала са радом наше библиотеке, а у Спомен соби Норме и Препарандије са историјатом Факултета и Фондом старе и ретке књиге. Такође, заједно са члановима Катедре за библиотекарство посетила је Градску библиотеку "Карло Бијелицки", Градски музеј и Галерију "Милан Коњовић".