„У бојама деце" на ПЕФ-у

Протеклог викенда Удружење сомборских учитеља реализовало је, по други пут, манифестацију „У бојама деце". Манифестација је одржана на неколико локација у граду, између осталог и на Педагошком факултету у Сомбору.

У преподневним часовима одржана је онлајн конференција по називом „Значај дечијих часописа у образовању и васпитању" на којој је међу бројним еминентним стручњацима, као предавач учествовала и наша колегиница, проф. др Снежана Шаранчић Чутура са предавањем „Часописи за децу у видокругу савремених књижевних истраживања".

Током поподнева у Спомен соби Норме и Препарандије одржан је свечани час за пензионере учитеље. Пензионери су имали прилику да послушају предавање психолошкиње Изабеле Рашковић и да заједно са њом продискутују о лепотама и изазовима пензионерског живота (тако је уједно и гласио назив поменутог интерактивног предавања). Присутне је испред Факултета поздравио проф. др Бојан Лазић, председник Савета, док су програм пригодним рецитацијама употпунили наши студенти: Зоран Сретић (студент IV године), Маја Бојић (студенткиња III године) и Андреј Маричић, ученик III разреда ОШ "Доситеј Обрадовић". Кратак, пратећи музички програм припремиле су и реализовале Милица Аврамов (студенткиња II године) и Лидија Хорњак (студенткиња IV године).

Чланице Удружења сомборских учитеља које су биле задужене за активности манифестације реализоване на Педагошком факултету су Валерија Николић, Злата Ђерић, Татјана Колар, Јованка Филиповић и Оља Маричић.

Манифестрација „У бојама деце" је и ове године подржана од стране Града Сомбора, Школске управе, Центра за професионално усавршавање запослених у образовању, КЦ "Лаза Костић", дечјег одељења библиотеке " Карло Бјелицки", СЦ "Соко", Hародног позоришта и нашег Педагошког факултета у Сомбору.